Kamil

Kamil

Co zrobić, żeby w garażu nie było zbyt chłodno?

26 września, 2022 11:17 pm | Bez kategorii | 0 komentarzy

Zmiany temperatur to problem, który w dużej mierze dotyka przestrzeni garażu. Dla wielu osób pomieszczenie garażowe jest nie tylko miejscem na przechowywanie samochodu, ale także przewiduje mini-spiżarnie oraz schowek na narzędzia. Niewłaściwa temperatura może skomplikować nasze plany – skrócić przydatność przechowywanego pomieszczenia, być niewygodna w użytkowaniu, a także zepsuć kondycję samego samochodu. 

Dlaczego termoizolacja garażu jest ważna?

Wolnostojące garaże szybko nagrzewają się podczas lata. W konsekwencji samochód przegrzewa się, a ewentualnie przechowywany pokarm – psuje się. Z kolei podczas zimowych mrozów samochód przymarza, niszcząc kondycję akumulatora, a także innych elementów konstrukcyjnych pojazdu. Problem nie dotyczy jedynie wolnostojących garażów – może dotknąć także pomieszczenia na samochód, które są przyłączone do bocznej lub tylnej części domu. Z tego względu ważną kwestią jest zaprojektowanie garażu z uwzględnieniem dobrej termoizolacji. 

Termoizolacja garażu – na co warto zwrócić uwagę?

Każdy użytkuje garaż na własny sposób. Niektórzy decydują się go ogrszewac, a inni nie. Niezależnie od podjętej decyzji, garaż musi mieć ocieplane ściany. Strop powinien być wyłożony warstwą izolacji termicznej, czyli na przykład styropianem. To pierwszy krok do zapobiegnięcia ucieczki ciepła, a także nadmiernego ogrzania pomieszczenia. Warstwa powinna być dobrana pod względem grubości ścian.

Brama wjazdowa do garażu – czy powinna być termoizolacyjna?

Brama garażowa oddziela wnętrze garażu od przestrzeni zewnętrznej. Co za tym idzie, jest elementem, z którego najłatwiej ucieka ciepło lub wręcz przeciwnie – jest wpuszczane do pomieszczenia. Jeśli decydujemy się na bramę segmentową, powinniśmy upewnić się, że będzie chronić garaż przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z tego wzglądu powinna być zrobiona z wytrzymałego i termoizolacyjnego materiału. Najlepszym wyborem będzie wybór bramy zrobionej z blachy stalowej, cynkowanej ogniowo. Dodatkowe pokrycie bramy lakierem jest gwarancją zabezpieczenia wnętrza przed ochłodzeniem. To istotna kwestia w przypadku domów, które w zamyśle mają być energooszczędne. Dodatkowym atutem bramy segmentowej jest wypełnienie paneli. W ProHaus stawiamy na bezfreonową pianka poliuretanową. To doskonała ochrona garażu przed zimnem i hałasem. Bramy z naszej oferty uwzględniają najwyższą czelność, które są dodatkową ochroną przed niewłaściwą temperaturą.

 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram