Kamil

Kamil

Jak urządzić mały garaż?

26 września, 2022 11:20 pm | Bez kategorii | 0 komentarzy

Chociaż garaż domyślnie jest miejscem na parkowanie samochodu, dla większości osób służy także jako miejsce do przechowywania rzeczy. Posiadacze garażu mogą zagospodarować go jako miejsce spiżarniane lub pomieszczenie do przetrzymywanie narzędzi. Jak połączyć wszystkie funkcje w niewielkiej przestrzeni garażowej?

Funkcjonalny garaż – najważniejsze zasady

Kluczem do stworzenia funkcjonalnego garażu jest dokładne zaplanowanie danej przestrzeni. Musimy postawić na wygodne rozwiązania, które będą zarówno komfortowe w użytkowaniu, jak i rozmieszczone na niewielkiej powierzchni. Projekt idealnego garażu załącza dobranie odpowiedniej bramy (a najlepiej bramy segmentowej) oraz wygodne i praktyczne meble, które będą mogły posłużyć nam do przechowywania pokarmu suchego, akcesoriów do samochodu oraz narzędzi.

Jaką bramę wybrać do małego garażu?

Niewielkie przestrzenie garażowe muszą być zaprojektowane tak, by każdy element był nastawiony na oszczędność miejsca. W związku z tym najlepszą bramą będzie brama segmentowa. Jej największą zaletą jest pionowe otwieranie, które nie wymaga kombinacji związanych z rozpiętością standardowych skrzydeł bramy. Bramy segmentowe zwijają się przy stropie, przez co przestrzeń ścian oraz podłogi pozwala zarówno na wygodny wjazd i wyjazd z garażu, ale także na możliwość urządzenia garażu wybranymi meblami.

Przechowywanie w małych garażach

Garaż może stać się małym warsztatem, jeśli dobrze zaplanuje się jego przestrzeń. Miejsce na przechowywanie narzędzi powinno znaleźć się na tylnej ścianie garażu, by przedmioty oraz szafki nie ingerowały w swobodny wjazd i wyjazd samochodu. Dobrze postawić na rozwiązania ścienne, które pozwolą zachować miejsce bez konieczności wstawiania szerokich szafek. Najlepiej wybrać blat, który będzie rozchodził się od lewej do prawej ściany. Pod blatem powinny znajdować się szafki z przesuwanymi drzwiami – rozwiązanie pozwoli na wygodne korzystanie z miejsca bez konieczności zachowania przestrzeni na otwierane skrzydła mebli. Nad blatem warto umieścić półki, na których będzie można umieścić skrzynki bądź pudełka na narzędzia i inne przedmioty.

 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram