Kamil

Kamil

Jak urządzić spiżarnię w garażu?

26 września, 2022 11:22 pm | Bez kategorii | 0 komentarzy

Dla wielu osób przestrzeń garażowa jest przeznaczona także do przechowywania rzeczy, a w tym – pożywienia. Nie ma nic dziwnego w tym, że oprócz samochodu, w garażu umieścimy także szafki na przechowywanie jedzenia oraz większą lub mniejszą lodówkę. Tworzenie spiżarni w garażu, szczególnie takim o ograniczonej przestrzeni, musi spełniać dwa warunki. Pierwszym z nich jest praktyczność, a drugim odpowiednia temperatura. Jak zaaranżować garaż tak, by zmieścić w nim spiżarnię? 

Funkcjonalna spiżarnia w garażu – jak zaprojektować?

Przy projektowaniu przestrzeni spiżarnianej w garażu musimy dokładnie zaplanować rozmieszczenie całego pomieszczenia. Niewielkie garaże są bardziej problematyczne niż te, które są znacznie większe niż przewiduje miejsce na sam samochód. Spiżarnie w małych garażach należy zaaranżować na tylnej ścianie pomieszczenia. Zasada numer jeden: stawiamy na wygodne rozwiązania. Warto zastanowić się nad szafkami tworzonymi na wymiar. Przetwory w słoikach można umieścić na półkach zawieszonych na ścianie. Z kolei suchy pokarm powinien być przechowywany w szafkach, które nie narażą go na szybkie zepsucie. Jeśli chcemy trzymać szybko psujące się jedzenie, warto wstawić do garażu także lodówkę. Nie musi być duża – zależnie od ilości przestrzeni należy dobrać taki model, który będzie zarówno funkcjonalny jak i oszczędny pod kątem miejsca.

Spiżarnia w garażu – czy temperatura ma znaczenie?

W przypadku przechowywania pokarmu w garażu temperatura ma duże znaczenie. Jeśli garaż nie będzie dobrze zaprojektowany, podczas upałów jedzenie będzie się psuć, a ewentualna lodówka wygeneruje duże rachunki związane z użyciem prądu. Z kolei zbyt niskie temperatury również mogą działać niekorzystnie na dane jedzenie. Jak temu zapobiec? By spiżarnia w garażu miała jakikolwiek sens, musi zadbać o jego termoizolację. W tej kwestii niezwykle istotna jest dobra brama garażowa, która podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych będzie utrzymywać odpowiednią temperaturę pomieszczenia. Jesteśmy specami od bram, dlatego koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę. W ofercie znajdziecie odpowiednie bramy termoizolacyjne, zaprojektowane specjalnie pod wymiar garażu.

Swobodne przejście w garażu

Małe garaże, które są wykorzystywane nie tylko jako miejsce na samochód, ale także spiżarnie, muszą być wygodne w użytkowaniu. Warto pokusić się na rozwiązania, które w jak największym stopniu zaoszczędzą miejsce w pomieszczeniu. W kontekście bramy warto rozważyć opcję, która zwija się na stropie garażu. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane w bramach segmentowych, których materiały są także korzystne w termoizolacji pomieszczenia. Z kolei odpowiednio dobrane meble, a tym szafki i półki, pozwolą na swobodne zaparkowanie samochodu z przeznaczeniem na miejsce do korzystania ze spiżarni.

 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram