Kamil

Kamil

Jak zamontować moskitierę na okno?

26 września, 2022 11:27 pm | Bez kategorii | 0 komentarzy

Zmorą ciepłych sezonów są owady, które uprzykrzają życie w przestrzeni domowej. Wystarczy zapalone światło, by ściągnąć do domu komary czy muszki, a w związku z tym – narazić się na ukąszenia. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż moskitier, które chronią wnętrza przed owadami. Czym są moskitiery? To gęste siatki, które służą jako bariery przed owadami. Ich główną właściwością jest przepuszczalność światła. Z pozoru wydawać by się mogło, że montaż siatek w oknach przyciemni wnętrze. Jednak plecionki nie zatrzymują światła, dlatego po montażu dom pozostaje tak samo oświetlony, jak wcześniej.

Gdzie można zainstalować moskitiery?

Moskitiery można zainstalować w każdych oknach, niezależnie od tego, czy są wstawione do mieszkań w blokach, czy do domów. Najlepszą opcją jest dobór siatek na okno pod wymiar, szczególnie, jeśli nasze okna mają niestandardowe wymiary. Przed zamówieniem moskitier koniecznym krokiem jest zmierzenie okien. Sposoby mierzenia okna są zależne od ich rodzaju, natomiast w przypadku zwykłych okien wymagana jest długość i szerokość ościeżnicy przy otwartym oknie. Oprócz tego, ważną informacją jest także długość profilu okna. Wymiary sprawdzają się także w przypadku drzwi balkonowych, wówczas z wiadomych względów długość będzie większa.

Moskitiera na wymiar – gdzie zamówić?

Nie wiesz jak zmierzyć okno do wstawienia moskitiery? ProHaus Zabrze oferuje pomiar okien przed wstawieniem moskitier. Pomiar przed zakupem jest zdecydowanie bardziej komfortową opcja dla osób, które obawiają się zamówienia moskitier „w ciemno”. Konsultacja jest przydatna także w przypadku, gdy okno nie należy do standardowych, czyli jest np. drewniane. Sprawdzenie okien okiem fachowca pozwoli na dobranie najlepszych siatek, które będą dobrze przylegać do okien. Oferta moskitier ProHaus jest dostosowana do każdego okna, a pomiar przebiega szybko i sprawnie. Moskitiery warto zamontować przed rozpoczęciem lata i sezonem na owady. Wcześniejsze zainstalowanie siatek to   inwestycja w spokojne wakacje. 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram