Kamil

Kamil

Jakie bramy chronią garaż przed zimnem?

26 września, 2022 11:29 pm | Bez kategorii | 0 komentarzy

Jednym z głównych zastosowań bram garażowych jest ochrona samochodu przed warunkami atmosferycznymi. Ponadto w garażu przechowujemy często wiele rzeczy, czasem także produkty spożywcze. Zima jest równoznaczna z mrozami, co nie działa korzystnie ani na kondycję samochodu, ani na domową spiżarnie. Jaką bramę warto wybrać, by zapewnić garażowi odpowiednią temperaturę?

Bramy segmentowe – czy chronią garaż przed zimnem?

Bramy segmentowe są dobrym wyborem do garażu z wielu powodów. Jednym z nich jest ochrona przed temperaturą. Brama garażowa termo 60 mm jest przeznaczona do budynków energooszczędnych, dlatego ogranicza dodatkowe ogrzewanie garażu. Brama segmentowa do garażu jest uszczelniania, dzięki czemu zapobiega ochłodzeniu garażu podczas mrozów. Grubość panelu bramy na całej powierzchni to 60mm. Wymiar doskonale sprawdza się w przypadku garaży narażonych na nadmierne ochłodzenie.

Z jakiego materiału powinna być zrobiona brama do garażu?

Brama segmentowa, której zadaniem jest ochrona wnętrza przed warunkami atmosferycznymi, powinna być zrobiona z wytrzymałego materiału. W tym przypadku doskonałym wyborem będzie wybór bramy zrobionej z blachy stalowej, cynkowanej ogniowo. Dodatkowe pokrycie bramy lakierem jest gwarancją zabezpieczenia wnętrza przed ochłodzeniem. To istotna kwestia w przypadku domów, które w zamyśle mają być energooszczędne. Dodatkowym atutem bramy segmentowej jest wypełnienie paneli. W ProHaus stawiamy na bezfreonową pianka poliuretanową. To doskonała ochrona garażu przed zimnem i hałasem.

Energooszczędny dom – jaką bramę wybrać?

Oprócz kwestii technicznych, niemniej ważną cechą bramy jest dobry design. Wytrzymałość i ochrona przed temperaturą idzie w parze z estetyką. W ProHous oferujemy 25 różnych kolorów bram segmentowych, które doskonale wpasowują się w każdy projekt domu. Każdy element w projektach architektonicznych domu musi być zadowalający wizualnie, ale także praktyczny. Brama segmentowa jest minimalistycznym aspektem garażu. Praktyczność ujawnia się zarówno w termoregulującym materiale, a także w oszczędności przestrzeni. Pionowe wsuwanie i wysuwanie bramy pozwala na lepsze zagospodarowanie wnętrza garażu, bez konieczności zachowania miejsca na skrzydła drzwi.

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram