Kamil

Kamil

Czy moskitiera chroni zwierzęta przed wypadnięciem?

8 października, 2022 10:14 pm | Bez kategorii | 0 komentarzy

Koty często wykorzystują chwilową nieuwagę opiekunów i podejmują wszelkie próby wydostania się na zewnątrz. Z tego względu właściciele kotów wcześniej czy później decydują się na zainstalowanie w oknach zabezpieczeń. Jednym z najpopularniejszych rodzajów zabezpieczeń na okna są moskitiery. Ich głównym przeznaczeniem jest ochrona wnętrz przed owadami. Czy konstrukcja moskitier może chronić koty przed ucieczką? 

Zabezpieczenia na okna przed ucieczką kota

Zabezpieczenia na oknach (w przypadku domów, w których mieszkają koty) są niezwykle istotne. W przeciwnym wypadku domownicy nie mogą cieszyć się świeżym powietrzem bez stresu i stałego nadzorowania czworonoga. Z kolei koty to zwierzęta ciekawskie i drapieżne – wyjścia na polowania mają we krwi. Wystarczy, że zobaczą za oknem ptaka, czy lecącego owada, a budzi się w nich łowca. Przy mieszkaniach na wyższym piętrze historia może się źle skończyć, dlatego inwestycja w zabezpieczenia jest niezbędna. Przy balkonach kluczowym zakupem będą siatki łączące barierki ze ścianą, tym samym uniemożliwiające wypadnięcie kota z balkonu. Czy w przypadku okien bez tarasu wystarczającą ochroną dla kota będzie moskitiera?

Jak zabezpieczyć okna przed kotem?

Montowanie moskitier w oknach to popularna metoda właścicieli czworonogów. Warto zaznaczyć, że ochrona zwierząt domowych nie jest podstawowym zadaniem moskitiery, dlatego produkt który wybierzemy musi być wyjątkowo mocny. Moskitiera kupiona w markecie nie zda egzaminu – istnieje ryzyko, że kot wypadnie razem z nią! Z tego względu warto poszukać takich moskitier, które są tworzone przez producentów zajmujących się drzwiami, oknami oraz akcesoriami z nimi związanymi. W katalogu ProHaus Zabrze znajdziemy wysokojakościowe moskitiery, które dobrze osadzają się na oknach. W montażu pomagają specjaliści, którzy dostosowują siatki do okien. Wzmocniona siatka wytrzyma nawet atak ostrych pazurków. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli regularnie wietrzyć mieszkania, a kot bezpiecznie podziwiać z parapetu widoki za oknem. 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram