Kamil

Kamil

Czy moskitiera przepuszcza powietrze?

7 grudnia, 2022 3:03 pm | Moskitiery | 0 komentarzy

Moskitiera do domu to najskuteczniejsza blokada na owady. Siatkę montuje się w oknach, by czasie ciepłych sezonów zapobiec wpadnięcie much czy komarów do wnętrza mieszkania. Istnieje kilka rodzajów moskitier – niektóre z nich pozwalają na szybki demontaż, a inne działają uchylnie. Nie mniej jednak zdarza się, że klienci przed zakupem siatek wahają się, czy aby na pewno powinni zdecydować się na tę inwestycję. Powodem wahania jest przepływ powietrza. Upalne dni wymagają częstego wietrzenia, szczególnie, jeśli mieszkamy w dobrze nasłonecznionym miejscu. Stąd pojawia się pytanie: czy moskitiera przepuszcza powietrze?

Najlepsze moskitiery na okna

Moskitiera to siatka o drobnych oczkach. Ich wielkość musi być mniejsza niż owady, by całkowicie ograniczyć im dostęp do wnętrza mieszkania. Moskitiery montuje się na oknach i drzwiach tarasowych, tym samym tworząc zaporę w jednych miejscach wymiany powietrza w domu. Siatka nie sprawia, że latem pomieszczenie staje się bardziej duszne, niż przy jej braku. Moskitiera nie blokuje przepływu powietrza i pozwala na swobodne wietrzenie pomieszczeń mieszkania. Moskitiery ProHaus Zabrze są dostosowywane do wymiarów okien i drzwi klienta. Moskitiera na wymiar pozwala na wygodne korzystanie z okien i drzwi bez niepotrzebnych komplikacji związanych z funkcjonowaniem moskitiery. 

Czy moskitiery zaciemniają wnętrza?

Kolejną istotną kwestią jest przepuszczalność światła przez moskitiery. Jest to również jedna z obaw osób, które zastanawiają się nad inwestycją w moskitiery. To istotny aspekt wnętrz z oknami od północnej strony. Wówczas obiekt mieszkalny ma niewiele światła, a dodatkowa “zapora” mogłaby obniżyć komfort korzystania z okien. W ProHaus Zabrze dbamy o wysoką jakość materiałów, z których tworzymy moskitiery. Wpływa to również na korzystną przepuszczalność światła i powietrza przez siatki.

Jakie moskitiery na okna o niestandardowych wymiarach?

Moskitiery na wymiar to najlepsza z opcji dostępnych na rynku, rzecz jasna w kontekście walki z owadami. Dobieranie moskitier z marketów jest ryzykowne ze względu na zróżnicowane rodzaje okien. Zdarza się, że moskitiery o pozornie dobrych wymiarach nie pasują do naszych okien przez np. ich grubość. Z tego względu rekomendujemy skorzystanie z pomiaru okien i dobraniu indywidualnego projektu moskitier do okien w mieszkaniu. 

 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram