Kamil

Kamil

Brama segmentowa czy uchylna?

10 grudnia, 2022 7:43 pm | Bramy garażowe | 0 komentarzy

Brama segmentowa i brama uchylna to dwa najczęściej spotykane rodzaje bram zamykających wjazd do garażu. Produkty te znacząco się od siebie różnią, nie tylko pod względem sposobu otwierania. Często pojawiają się opinie, że to ten drugi rodzaj bram garażowych jest znacznie lepszą inwestycją. Dlaczego najlepiej kupić bramę segmentową do garażu? 

Brama uchylna – czym się charakteryzuje?

Brama garażowa uchylna skonstruowana jest ze skrzydeł. W zależności od rodzaju danej bramy, mogą być one dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe. Taka konfiguracja może być problematyczna np. dla właścicieli małych działek. Może na nich zabraknąć miejsca, aby otwierać skrzydła bram na zewnątrz garażu. Z kolei otwieranie drzwi garażowych do wewnątrz może spowodować trudności związane z zagospodarowaniem przestrzeni, a często jest wręcz niemożliwe. Z tego względu bramy uchylne nie sprawdzają się przy mniejszych przestrzeniach i ograniczają miejsce przy wjeździe. Kolejną istotną kwestią jest ich szczelność. Bramy uchylne, szczególnie drewniane, nie zawsze przylegają do progu garażu. Tym samym narażają samochód na osłabienie spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nieszczelność drzwi garażowych może przyczynić się do ochłodzenia wnętrza zimą, a latem do nadmiernego przegrzania. 

Brama segmentowa – dlaczego dobrze sprawdza się w garażach?

Bramy segmentowe charakteryzują się pionowym otwieraniem i zawijaniem panelu pod stropem. Ich największą zaletą jest oszczędność miejsca, bowiem w przeciwieństwie do bram uchylnych nie ingerują w wewnętrzną lub zewnętrzną przestrzeń garażu. Ten aspekt pozwala na dobrowolne zagospodarowanie przestrzeni garażu. Dodatkowe miejsce może pozwolić na montaż szafek i przechowywanie narzędzi lub innych przedmiotów w pomieszczeniu. 

Bramy segmentowe – czy są szczelne?

Dobrze skonstruowane bramy segmentowe są szczelne. Bramy garażowe ProHaus Zabrze są podwójne uszczelnianie panelu zarówno w górnej, jak i dolnej części bramy. Równie ważna jest termoizolacja materiałów użytych do tworzenia bramy. Składa się na nią grubość panelu oraz jakość materiałów. Grubość panelu standardowej bramy segmentowej ProHaus to 60mm na całej powierzchni. Bestsellery z naszego katalogu bram segmentowych składają się z blach stalowych cynkowanych ogniowo, a następnie lakierowanych. Bramy segmentowe do garażu są wypełniony bezfreonową pianką poliuretanową. Materiał bramy chroni przestrzeń garażu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także hałasem pochodzącym z ulicy.

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram