Kamil

Kamil

Moskitiery — czym różnią się od tradycyjnych siatek na okna?

4 marca, 2023 11:55 am | Moskitiery | 0 komentarzy

Moskitiery to zabezpieczenia, które w letnie dni są wybawieniem dla mieszkańców domów i mieszkań przed wpadającymi przez okna owadami. Komary, muchy, czy meszki nie są w stanie prześlizgnąć się przez drobną siateczkę, a domownicy mogą cieszyć się świeżym powietrzem o każdej porze dnia i nocy. Czy jednak każda siatka na okno to moskitiera? Czym moskitiery różnią się od tradycyjnych siatek na okna?

Różnic między zwykłymi siatkami a moskitierami jest wiele. Tradycyjne siatki na okna zabezpieczają wnętrze przed wpadaniem owadów (ale już nie tych najmniejszych) i liści. Łatwo się niszczą, odbarwiają i wypaczają, trzeba je co jakiś czas wymieniać. A moskitiery na okna?

Trwałość moskitier na okna a zwykłych siatek

Moskitiery w przeciwieństwie do zwykłych siatek są tak zbudowane, że mogą służyć przez długi czas bez uszczerbku na funkcjonalności i wyglądzie. Zwykłe siatki na okno mają większe otwory niż moskitiery.

Przepuszczalność powietrza przez moskitery

Osoby, które się na nie decydują, robią to z obawy przed gorszym dostępem powietrza. Rozwiewamy te wątpliwości: moskitiery, choć mają niezwykle drobniutkie oczka — zrobione są z materiałów o dużej przepuszczalności powietrza i w żaden sposób nie ograniczają jego cyrkulacji. Jednak to nie jedyna ich zaleta, bo wiele z nich ma dodatkowe atuty: materiały, z którego są zrobione, są odporne na promieniowanie UV, wodoodporne, a nawet ognioodporne!

Dostęp światła przez moskitiery

Wiele osób obawia się, że moskitiera nie tylko zmniejszy dostęp powietrza, ale i światła. To kolejny mit – siateczka jest tak wyprofilowana, że trzeba uważnie się przyglądać, żeby zobaczyć, że coś poza szybą jest na oknie. Profesjonalne moskitiery gwarantują mieszkańcom odpowiedni dostęp do światła.

Montaż moskitier

Tym, co odróżnia moskitiery od tradycyjnych siatek na okna, jest też montaż. Moskitiery często są przymocowywane na stałe z możliwością zdejmowania ich w czasie, kiedy nie są potrzebne. Montaż moskitiery wykonuje profesjonalista, po dokładnym wymierzeniu każdego okna – są więc idealnie dopasowane.

Wybierając moskitiery, warto zawsze skontaktować się z profesjonalną firmą producenta, której pracownicy tylko odpowiedzą na nasze pytania, ale i zaproponują rozwiązania idealne dla naszych okien, a potem zamontują moskitiery. Jeśli chcesz poznać ofertę moskitier ProHaus Zabrze, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i poczekaj na kontakt ze strony sprzedawcy. 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram