Kamil

Kamil

Drzwi aluminiowe kontra drzwi stalowe – które są lepsze?

25 kwietnia, 2023 2:37 pm | Drzwi zewnętrzne | 0 komentarzy

Przy wyborze drzwi zewnętrznych do domu czy mieszkania wiele osób zastanawia się, które z materiałów będą lepsze – aluminium czy stal? Oba materiały posiadają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przemyśleć wszelkie ich aspekty przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Drzwi aluminiowe – zalety i wady

Drzwi aluminiowe są coraz popularniejsze, zwłaszcza w nowoczesnych budynkach i apartamentach. Charakteryzują się one przede wszystkim lekkością, odpornością na warunki atmosferyczne oraz estetycznym wyglądem. Są one również łatwe do utrzymania w czystości i odporne na korozję.

Jednym z minusów drzwi aluminiowych jest ich cena. Są one znacznie droższe od drzwi stalowych, co może być nie do zaakceptowania dla osób z mniejszym budżetem. Jednak warto pamiętać, że drzwi zewnętrze mają być z założenia inwestycją na lata – im bardziej jakościowe i wydajne drzwi, tym większe zadowolenie z produktu.

W sklepie ProHaus Zabrze oferujemy drzwi zewnętrze aluminiowe Wikęd, które cechują się wysoką jakością oraz doskonałym wykonaniem. Drzwi posiadają konstrukcję ramy z drewna klejonego, wypełnienie płynną pianą poliuretanową oraz płaszcz aluminiowy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ich konstrukcja uwzględnia ościeżnicę TERMO oraz trzy zawiasy 3D, dwa zamki rozdzielne, trzy bolce antywyważeniowe, pochwyt BETA prostokątny 90 st. w kolorze BLACK oraz klamkę Prime Solo do pochwytu jednostronnego. Kompilacja materiałów i technologii produkcji zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo, drzwi aluminiowe Wikęd wyróżniają się estetycznym wyglądem, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości okleiny. W ProHaus Zabrze drzwi aluminiowe Wikęd są dostępe od ręki w wymiarach 936×2100 mm.

Drzwi stalowe – zalety i wady

Drzwi stalowe są bardziej popularne niż drzwi aluminiowe ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość. Są one bardzo skuteczne w izolowaniu termicznym, co oznacza, że utrzymują ciepło w mieszkaniu, nawet w najzimniejsze dni. Dodatkowo, drzwi stalowe są znacznie tańsze w porównaniu do drzwi aluminiowych.

Jednym z wad drzwi stalowych jest ich waga. Są one znacznie cięższe od drzwi aluminiowych, co może utrudnić ich montaż czy transport. W przypadku producentów, którzy oferują sprzedaż drzwi z pełnym montażem waga przestaje być jakimkolwiek problemem.

W sklepie ProHaus Zabrze znajdziecie wiele rodzajów drzwi stalowych zewnętrznych. Najprostszą formą cechują się drzwi zewnętrzne WIKĘD BASIC PEŁNE. To propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość i wytrzymałość. Konstrukcja skrzydła opiera się na ramie z drewna klejonego, wypełnieniu spienionym polistyrenem i płaszczu stalowym wewnątrz i na zewnątrz. Ościeżnica drewniano-stalowa z uszczelką zapewnia dodatkową izolację termiczną. Drzwi posiadają współczynnik przenikalności termicznej na poziomie 1,2 Ud, co wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania.

Drzwi WIKĘD BASIC PEŁNE są bardzo funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu dzięki trzem zawiasom 3D, dwóm rozdzielny zamkom 4-ryglowym oraz trzem bolcom antywyważeniowym. Klamka w kolorze srebrnym i komplet wkładek w systemie 1 klucza w kolorze srebrnym uzupełniają estetykę drzwi.

Wysoka jakość wykonania drzwi zewnętrznych WIKĘD BASIC PEŁNE gwarantuje długotrwałe użytkowanie i zadowolenie z wyboru. Drzwi posiadają wysokiej jakości okleinę oraz ozdobne nasadki na zawiasy, co dodaje im eleganckiego wyglądu. Istnieje także możliwość samodzielnego skrócenia drzwi. Wymiary zestawu to 1015×2075 mm, a wymagany otwór montażowy to 1035×2085 mm

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu lub mieszkania?

Ostateczny wybór między drzwiami aluminiowymi a stalowymi zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i potrzeb. Drzwi aluminiowe są idealne dla osób, które cenią sobie lekkość i estetykę, ale nie przeszkadza im wyższa cena. Drzwi stalowe natomiast są idealne dla osób, które zwracają uwagę na trwałość i izolację termiczną, ale nie chcą wydać na to zbyt dużo pieniędzy.

Warto także pamiętać, że ostateczny wybór drzwi zewnętrznych powinien być uzależniony nie tylko od materiału, ale również od ich jakości wykonania, grubości, liczby zamków, wkładki antywłamaniowej czy kształtu. Każdy z tych czynników wpływa na właściwości drzwi i ich funkcjonalność.

Które drzwi zewnętrzne wybrać – drzwi aluminiowe czy stalowe? Ostateczny wybór zależy od Twoich potrzeb i indywidualnych preferencji. Przed dokonaniem wyboru warto dokładnie przemyśleć każdy z czynników i porównać oferty dostępne w naszym sklepie, korzystając z naszej fachowej opinii. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomej i trafnej decyzji, której nie będziesz żałował.

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram