Kamil

Kamil

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o wymianie drzwi wewnątrzklatkowych

29 marca, 2023 3:19 pm | drzwi wewnątrzklatkowe | 0 komentarzy

Drzwi w mieszkaniu co kilkanaście lat mogą wymagać wymiany ze względu na swój stan techniczny czy zapotrzebowanie na lepsze zabezpieczenia. Jak zorganizować wymianę i czym zastąpić stare drzwi?

Czy wymiana drzwi w mieszkaniu wymaga zgody administratora?

Chociaż mieszkanie w bloku może należeć do nas, klatka jest częścią wspólną. Z tego względu wymiana drzwi wewnątrzklatkowych będzie wymagała zgody wspólnoty mieszkaniowej lub właściciela budynku. Wszystko zależy od lokalizacji danego mieszkania i zasad, które wcześniej określił administrator. Jednak  zgodnie z artykułem 10 ust. 2 ustawy o własności lokali, zmiana drzwi wewnątrzklatkowych wymaga uzyskania zgody właściciela budynku lub zarządcy nieruchomości. Wspólnota mieszkaniowa może również ustalać szczegółowe zasady wymiany drzwi w regulaminie. Warto zatem przed rozpoczęciem prac zasięgnąć informacji u zarządcy nieruchomości lub w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej w sprawie wymaganych formalności.

W jakie drzwi najlepiej zainwestować do mieszania?

W kamienicach i blokach mieszkalnych najważniejsze jest, by zapewnić mieszkaniu odpowiednie bezpieczeństwo. Z tego względu warto skłonić się ku drzwiom, które będą posiadać zaawansowane zabezpieczenia przeciwwłamaniowe z więcej niż dwoma zamkami i bolcami antywyważeniowymi. Optymalna grubość tego rodzaju drzwi wewnątrzklatkowych to 60 mm wzwyż. 

Równie istotną kwestią jest termoizolacja i ochrona akustyczna wnętrza. Budowa drzwi wewnątrzklatkowych powinna uwzględniać płaszcz stalowy i wypełnienie panelem akustycznym. Dzięki temu ciepło generowane przez grzejniki nie znajdzie drogi ucieczki przez drzwi, a hałas dochodzący z klatki nie będzie zaburzać miru domowego.

Gdzie kupić drzwi wejściowe wewnątrzklatkowe do mieszkania w bloku?

Drzwi do mieszkania w bloku są zazwyczaj wykonywane w inny sposób, niż drzwi do domów jednorodzinnych. Mieszkańcy tych dwóch rodzajów obiektów mają inne potrzeby, a w związku z tym mogą kierować się innymi kategoriami dotyczącymi wyboru drzwi zewnętrznych. W ProHaus Zabrze oferujemy drzwi wewnątrzklatkowe dedykowane mieszkaniu w bloku w przedziale cenowym od 700 do 3000 zł. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do naszego katalogu i zapoznaj się z aktualnymi promocjami.

 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram