Kamil

Kamil

Bramy segmentowe do garażu — jak utrzymać je w dobrym stanie?

29 marca, 2023 3:12 pm | Bramy garażowe, Bramy segmentowe | 0 komentarzy

Brama garażowa segmentowa musi być niezawodna, by zapewniać należytą wygodę i bezpieczeństwo jej użytkownikom. Wiele zależy od poprawności działania jej mechanizmu – ten powinien działać bez zarzutu, czyli bez zacinania się i utrzymania swojej pierwotnej szczelności oraz odporności na warunki atmosferyczne. Co możemy robić, by było tak jak najdłużej? Jak dbać o bramę segmentową do garażu, by utrzymać ją w dobrym stanie?

Jak się okazuje, mamy duży wpływ na żywotność bramy garażowej. Wiele zależy od utrzymania jej w czystości i odpowiedniej konserwacji. By brama garażowa segmentowa była sprawna, musi być regularnie pielęgnowana. Raz na jakiś czas warto ją starannie wyczyścić i skontrolować stan mechanizmu podnoszącego panel bramy. Jak czyścić bramę, aby jej nie porysować i  w konsekwencji nie doprowadzić do korozji? Oto kilka wskazówek.

Jak czyścić bramę garażową segmentową?

Brama garażowa jest codziennie narażona na wiatr, nawiewający brud i piach, deszcze, grad czy, zimą, śnieg. Aby obyło się bez awarii, trzeba regularnie jej doglądać. Pierwszym krokiem przed czyszczeniem bramy powinno być odłączenie jej od zasilania. Dzięki temu unikniemy przedostania się wody do mechanizmu i zwarcia. Kolejnym krokiem czyszczenia jest odświeżenie otworów wentylacyjnych na głowicy. Najlepiej zrobić to zrobić sprężonym powietrzem albo zwyczajnie odkurzyć odkurzaczem. Dobrze jest też kilka minut poświęcić fotokomórce i usunąć z niej brud, pajęczyny oraz zalegający kurz.

Po wykonaniu tych kroków możemy przystąpić do właściwego czyszczenia bramy segmentowej do garażu. Przed rozpoczęciem dobrze jest zaopatrzyć się w szczotkę i miękką ściereczkę. Najpierw szczotką zamiatamy wszystkie miejsca, w których mogą zbierać się zanieczyszczenia. Takim miejscem są prowadnice – po oczyszczeniu szczotką przecieramy je wilgotną szmatką (nie smarujemy ich niczym, a jedynie oczyszczamy z brudu i kurzu). Do większych zabrudzeń można użyć delikatnego detergentu np. szamponu do mycia samochodu (ale bez wosku), czy płynu do ram okiennych (jeśli brama powleczona jest folią drewnopodobną). Po wyschnięciu bramy warto nawilżyć uszczelki – przyda się do tego silikon do bram, a do trzpieni zawiasów i rolek — suchy smar.

Czyszczenie bramy: kiedy to robić?

Czyszczenie bramy warto wykonywać raz na kilka miesięcy. Najlepiej przygotować się na oczyszczanie po zimie, kiedy ustąpią mrozy i ryzyko zamarznięcia bramy. Profesjonalne serwisowanie powinno odbywać się co około dwa lata. W tym celu warto skontaktować się ze specjalistami, którzy dokładnie skontrolują stan bramy garażowej i odpowiedzą na wszelkie dręczące nas pytania.

Jeśli chcesz kupić nową bramę garażową segmentową, zajrzyj do naszego katalogu bram garażowych ProHaus Zabrze. Oferujemy bramy segmentowe do garażu, które posiadają wysokie właściwości termoizolacyjne i idealnie wpisują się w nowoczesne realizacje.

 

Kamil

Kamil

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Facebook
YouTube
Instagram